English versio English version

ČÍNA VS. SVOBODA 2022 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UTKÁNÍ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER V PEKINGU

Jeden z nejbrutálnějších totalitních režimů současnosti je pořadatelem zimních olympijských her 2022. Považujeme za důležité připomenout masivní porušování lidských práv a svobod ze strany čínského autoritářského režimu. Chceme poukázat na příběhy pěti konkrétních lidí, které tamní režim pronásleduje, mučí a vězní za jejich ochranu lidských práv i nenásilný boj za svobodu.

Ilham Tothi, Rinčen Cultrim, Li Čchiao-čchu, Čang Čan a Kao Č’-šeng. Těchto pět čínských politických vězňů jsme symbolicky namísto za mříže - “posadili” do hlediště stadionu. Chcete jim spolu s námi pomoct? Usaďte se, prosím, spolu s nimi v hledišti, podepište petici za jejich propuštění a ukažte tak, že v utkání ČÍNA vs. SVOBODA jste na jejich straně. Děkujeme za pomoc.

Další lidé už si vybrali 3880 sedadel. Kvůli kapacitě ukazujeme pouze posledních 438.

Ilham Tothi

Já jsem Ilham Tothi, aktivista bojující za práva ujgurské menšiny a zakladatel webové stránky o porušování lidských práv Ujgurů v Číně. V roce 2014 jsem byl v nespravedlivém procesu odsouzen na doživotí..

Více k tomuto případu…

Rinčen Cultrim

Já jsem Rinčen Cultrim, tibetský mnich. Kvůli svým příspěvkům na sociálních sítích jsem byl odsouzen k 54 měsícům vězení..

Více k tomuto případu…

Kao Č’-šeng

Já jsem Kao Č’-šeng, právník. Kvůli otevřeným dopisům čínskému prezidentovi a obhajobě politických vězňů jsem byl opakovaně vězněn a mučen. Od roku 2017 jsem nezvěstný..

Více k tomuto případu…

Čang Čan

Já jsem Čang Čan, bývalá právnička a občanská novinářka. Píšu o politice a stavu lidských práv v Číně. Kvůli článkům o covidu jsem skončila ve vazbě, kde mě mučili. Nakonec mě odsoudili k čtyřem letům za mřížemi.

Více k tomuto případu…

Li Čchiao-čchu

Já jsem Li Čchiao-čchu, obránkyně lidských práv a výzkumnice v oblasti pracovního práva. Kvůli své práci jsem skončila ve vězení. Hrozí mi mučení, nesmí mě navštívit rodina ani právník..

Více k tomuto případu…